ARENA Foresight Light konferanse

Styret i Digin ønsker å utvikle Digin fra et nettverk til en næringsklynge.
For å få dette til må vi gjøre noen grep for å øke både aktiviteten og kvaliteten på det arbeidet som skjer i nettverket.
Styret i Digin vurderer å søke Arenastatus våren 2011. For å bl a finne ut hva vi skal fokusere på i søknaden vil vi foreta en Forsight-prosess (light-utgave). Helge Hasvold fra Foresight Norge skal drive denne prosessen. Foresight Norge er de som har bistått f eks Node i sin tenkning. Dette skal danne grunnlag for å vurdere om vi har tilstrekkelig grunnlag for å kunne sende inn en ARENA-søknad samt gi en retning på hva søknaden må fokusere på. Det er altså to hensikter med en slik prosess; 1) Finne ut om vi har nok substans til å kunne nå frem med en ARENA-søknad (før vi setter i gang med å skrive søknaden) og 2) finne ut hva vi bør fokusere på av styrker og svakheter i en eventuelt Arena-søknad.
For å få dette til trenger vi minimum 20 virksomheter fra Digin-nettverket til å være med å pensle ut veien videre for næringsklyngen. Vi håper i utgangspunktet at daglig leder i de enkelte selskap blir med for å sikre forankring innad i virksomheten. Her har din virksomhet mulighet til å være med å ”meisle” ut retningen Digin skal gå i de neste årene.
Dersom du ikke vet så mye om hva Arena-programmet innebærer kan du lese om det via denne linken:
http://ekstranett.innovasjonnorge.no/templates/Page_Meta____56167.aspx
Tid: 17-18 juni (lunsj til lunsj)
Sted: Dyreparken Rica Hotell
Overnatting: Vi håper alle overnatter og bruker anledningen til å bli bedre kjent med hverandre.
Pris: Gratis
Antall plasser: 20
Program er vedlagt
Påmelding innen 10 juni !
Trykk her for å melde deg på
Ca en uke i forveien vil det bli sendt ut en spørreundersøkelse som vi håper alle Digin-bedrifter vil svare på. Dette er en viktig undersøkelse som vil være et grunnlag for selve Foresight-prosessen. Denne er selvsagt anonym.
Tilbake
|